news_322

news_322

news_322

news_322

news_322

news_322

news_322

Dogoterapia

Wolontariusze G2 im. Sprawiedliwych wśród Narodów Świata zostali zaproszeni na zajęcia dogo-terapii prowadzone w Zespole Szkół Specjalnych w Leszczynach, organizowane przez Stowarzyszenie "Jestem".

Wolontariusze G2 im. Sprawiedliwych wśród Narodów Świata zostali zaproszeni na zajęcia dogo-terapii prowadzone w Zespole Szkół Specjalnych  w Leszczynach, organizowane przez Stowarzyszenie "Jestem".

Piesek Akira-specjalista dogo-terapeuta, pozwala się przytulać, karmić, prowadzić po wyznaczonej trasie (ułożonej z liny), szczotkować sierść dzieciom niepełnosprawnym. Pani Beata dogo-terapeutka prezes Stowarzyszenia Coda, prowadzi dodatkowo zajęcia dużej i małej motoryki-dzieci układają na podłodze duże puzzle, lepią  z piasku kinestetycznego figurki zwierząt. Wolontariuszki Ola, Martyna i Natalia podprowadzają dzieci do psa, wspólnie przebywają trasę z podopiecznym niosącym na łyżeczce karmę, pomagają w szczotkowaniu itp. Wielkie wrażenie na wolontariuszach wywarła reakcja na psa niewidomego Emila. Widziały jak na twarzy spiętego Emila, którego pies uspokaja, pojawia się uśmiech. Daniela, który panicznie bał się zwierząt, Akira przekonała do siebie i stała się dla niego przyjacielem. Wolontariuszki podkreślały, że jest to dla nich wielkie przeżycie oraz zadanie które daje im mnóstwo radości :)