Poprzednie edycje

czyli jak doszło do III edycji?

Pierwsza edycja Polichromu to rok szkolny 2014/2015. W tamtym i kolejnym roku w grę zaangażowało się ponad tysiąc wolontariuszy z około czterdziestu gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z całego województwa.


Przykładowe akcje szkolnych klubów wolontariatu organizowane w ramach misji:

● Uczniowie Gimnazjum nr 2 w Tychach namalowali na budynku szkoły mural, który był gestem solidarności wobec osób z Zespołem Downa,

● W Bytomiu (Gimnazjum nr 1) uczniowie zorganizowali akcję pod hasłem „kupa wstydu” - w parku miejskim w Bytomiu oznaczali chorągiewkami psie odchody,

● W Lublińcu gimnazjaliści nagrali piosenkę „Hamulec przeciwko hejtowi”UCZESTNICY O GRZE


W czasie całej gry Polichrom przede wszystkim cała nasza grupa świetnie się bawiła. Pomimo tego, że było strasznie dużo roboty, wszyscy jeszcze mocniej się zakumplowaliśmy i bardziej się zgraliśmy Wszyscy starali się wykonywać wszystko jak najlepiej i dzięki temu nauczyliśmy się odpowiedzialności i systematyczności. Wykonaliśmy pełno zdjęć i dzięki temu mamy uwiecznione nasze wspomnienia. Nie wiem co jeszcze dodać, bo w sumie to emocje, przeżycia i przede wszystkim satysfakcja są nie do opisania.

- Katarzyna Kloc, wolontariuszka z Gimnazjum nr 2 w Żorach


Udział w Polichromie pomógł nam odkryć, jak wielkie pokłady wrażliwości w nas drzemią i zmobilizował nas do podjęcia wyzwań, które kiedyś wydawały nam się ponad nasze siły. Czas gry był wymagający, ale nagrodą było konkretne dobro, jakie ofiarowaliśmy innym ludziom, a także nasz osobisty rozwój i to, że staliśmy się bardziej świadomi swoich zdolności. Wspólne działania połączone z rywalizacją zbliżyły nas do siebie i były źródłem radości.

Anna Bartoń, nauczycielka z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 w Jaworznie