Świat gry

czyli historia walki z Monochromem i powstania drużyn Polichromu

Monochrom: Objawy monochromozy: ospałość, apatia, agresja, stany depresyjne.

Polichrom: do jego syntezy i pomnażania doprowadzamy, działając wspólnie na rzecz innych.

Nazywam się Eugeniusz Składkowski - więcej już nie usłyszycie tego nazwiska.

Byłem szefem Polskiej Agencji Syntezy Polichromu, która walczyła o lepszy świat, laboratoryjnie badając skutki syntezy Polichromu. Działaliśmy aktywnie również w terenie. To był szereg zwycięstw i sukcesów. Polichrom powstawał w trakcie spotkań, warsztatów, akcji charytatywnych, dzięki grupom szybkiego reagowania. Kiedy sukces był już blisko, a Monochrom, grożący dobrobytowi ludzkości pierwiastek, został praktycznie wyeliminowany z atmosfery, rozwiązano nas.

Ale zagrożenie pozostało.

A ja nie zamierzam czekać bezczynnie. Musimy się zorganizować sami. I musimy to zrobić szybko. Synteza Polichromu nie wymaga laboratoriów, instytucji, administracji. Potrzebuję tylko Waszej energii i zaangażowania.

Nie szukajcie mnie – zniknąłem z życia publicznego i zawodowego. Nie próbujcie się też ze mną skontaktować – to ja będę przesyłał Wam wskazówki i najważniejsze informacje. Przede wszystkim jednak – nie pozostawajcie bezczynni! Trzeba zadać Monochromowi ostateczny cios.

Zacznijmy od 5 podstawowych zasad:

1. Profesor Eugeniusz Składkowski nie istnieje. Od teraz pracujecie z @geeniuszem.
Muszę pozostawać w ukryciu. Nie mogę Wam zdradzić dlaczego, ale od tego wiele zależy. Dlatego będę pojawiał się tylko pod nickiem. Zapamiętajcie go dobrze. I nie dajcie się oszukać przez uzurpatorów.

2. Miejcie oczy szeroko otwarte: w najbliższych miesiącach czekają na Was trzy duże misje, wiele mniejszych wyzwań i tasków.
Zadania będą dla Was drogowskazem.  Za ich realizację będę Wam przyznawał punkty – punktacja pomoże wskazać drużyny, które są gotowe do decydującej roli na wypadek kryzysu i ostatecznego starcia.

3. Nigdy nie lekceważcie Monochromu
To toksyczny pierwiastek. Symptomy jego działania na początku wydają się niepozorne. Człowiek, który ulega zakażeniu, staje się apatyczny, nieczuły na potrzeby innych, z czasem problemy stają się poważniejsze - człowiek zapada na depresję. Kiedy jednak Monochrom ogarnia całe rodziny, mieszkańców miast, a nawet społeczeństwo... wyobraźcie sobie, jakie mogą być skutki!

4. Nie marnujcie okazji, żeby pomnażać Polichrom!
To życiodajny pierwiastek, antymateria Monochromu. Polichrom niweluje szkodliwe skutki monochromozy. Występuje tylko w postaci naturalnej, jego synteza laboratoryjna jest niemożliwa. Kolejne badania wykazały, że pomnażanie Polichromu jest jednak osiągalne dla każdego i każdej z nas. Jego zasoby zwiększają się, kiedy  działamy wspólnie na rzecz innych.

5. Przejmijcie inicjatywę
Zasady gry się zmieniły. Musicie myśleć i działać bardziej samodzielnie. Ale działając, pamiętajcie o współpracy - angażujcie w swoje działania jak najwięcej osób!